مجله سلامت

خواص بی نظیر آلو

آلوی تازه و آلو خشک به دلیل توانایی رفع یبوست کاملاً شناخته شده اند.
  این امر تا حدی به دلیل وجود مقدار زیادی فیبر در آلوی تازه و آلو خشک است. یک آلو 1 گرم فیبر فراهم می کند.
فیبر موجود در آلوی تازه و آلو خشک اغلب نامحلول است ، به این معنی که با آب مخلوط نمی شود.
 
این ماده با افزودن مقدار زیادی به مدفوع شما در جلوگیری از یبوست نقش دارد و ممکن است سرعت حرکت مواد زائد در دستگاه گوارش را افزایش دهد.
 
بعلاوه ، آلوی تازه و آلو خشک حاوی سوربیتول است که یک الکل قندی با اثرات ملین طبیعی است.
 
ثابت شده است که خوردن آلو در درمان یبوست بسیار موثرتر از انواع ملین دیگر مانند پسیلیوم است که نوعی فیبر است که اغلب برای رفع یبوست استفاده می شود.
 
در یک مطالعه ، افرادی که به مدت سه هفته هر بار 2 اونس (50 گرم) آلو خشک مصرف کردند ، در مقایسه با گروهی که پسیلیوم مصرف کردند ، قوام و فرکانس مدفوع بهتری داشتند.
 
لازم به یادآوری است که خوردن زیاد آلو خشک به طور هم زمان ممکن است منجر به اثرات نامطلوبی مانند اسهال شود. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است با یک وعده ۱/۲ الی ۱/۴ فنجان (44–87 گرم) در روز مصرف کنید.
 
از نظر وزنی ، کالری آلو خشک بیشتر از آلو تازه است.

 

ارزش غذایی آلو خشک در ۱۰۰ گرم:

انرژی 46 کیلو کالری
کربوهیدرات 42/11 گرم
پروتئین 7/0 گرم
چربی 28/0 گرم
آب 7/4 گرم
قند 4/0 گرم
فیبر 4/1 گرم

ارزش غذایی آلو تازه در ۱۰۰ گرم:

انرژی 240  
کربوهیدرات 64
پروتئین 2.2
چربی 0.4

 
به طور کلی ، مقدار ویتامین و مواد معدنی یک وعده آلو تازه و آلو خشک کمی متفاوت است. آلو خشک نسبت به آلو تازه حاوی ویتامین K بیشتری است و از نظر ویتامین B و مواد معدنی تا حدودی بالاتر است.
علاوه بر این ، آلو خشک از نظر کالری ، فیبر و کربوهیدرات بیشتر از آلو تازه است.

۱-  سرشار از آنتی اکسیدان

آلو تازه  و آلو خشک سرشار از آنتی اکسیدان هستندکه برای کاهش التهاب و محافظت از سلول های شما در برابر آسیب رادیکال های آزاد مفیدند.
آنها به ویژه دارای آنتی اکسیدان های پلی فنول هستند که تأثیرات مثبتی بر سلامت استخوان دارند و ممکن است به کاهش خطر بیماری های قلبی و دیابت کمک کنند.
در حقیقت ، برخی مطالعات نشان داده است که آلو بیش از دو برابر آنتی اکسیدان پلی فنول در مقایسه با سایر میوه های معروف مانند شلیل و هلو دارد.
بسیاری از مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی ، یافته اند که پلی فنولهای موجود در آلو دارای اثرات ضد التهابی قدرتمندی هستند و همچنین توانایی جلوگیری از آسیب سلولها را دارند که اغلب منجر به بیماری می شود.
در یک مطالعه لوله آزمایش ، پلی فنول های موجود در آلو به طور قابل توجهی مارکرهای التهابی مرتبط با بیماری های مفصلی و ریوی را کاهش می دهد.
به نظر می رسد آنتوسیانین ها ، نوع خاصی از پلی فنول ، فعال ترین آنتی اکسیدان هایی هستند که در آلو وجود دارد. آنها ممکن است اثرات سلامتی قدرتمندی داشته باشند ، از جمله کاهش خطر بیماری های قلبی و سرطان.
با وجود این که همه این یافته ها امیدوار کننده هستند ، اما مطالعات بیشتری در مورد انسان مورد نیاز است.

۲-کاهش قند خون

آلو دارای خواصی است که می تواند به کنترل قند خون کمک کند.
علیرغم اینکه مقدار زیادی کربوهیدرات دارد ، به نظر نمی رسد که آلو باعث افزایش قابل توجهی در سطح قند خون بعد از خوردن شود.
این امر به توانایی آن در افزایش سطح آدیپونکتین ، هورمونی که در تنظیم قند خون نقش دارد ، نسبت داده می شود.
علاوه بر این ، فیبر موجود در آلو ممکن است تا حدی مسئول تأثیرات آن بر قند خون باشد. فیبر میزان جذب کربوهیدرات بعد از غذا توسط بدن را کاهش می دهد و باعث می شود قند خون به جای افزایش سن ، به تدریج افزایش یابد.
علاوه بر این ، مصرف میوه هایی مانند آلو خشک با خطر کمتری دیابت نوع 2 همراه است.
با این حال ، اطمینان حاصل کنید که اندازه سهم خود را کنترل کنید ، زیرا آلو خشک کالری زیادی دارد.

 

۳- سلامت استخوان

آلو ممکن است برای بهبود سلامت استخوان مفید باشد.
نه تنها نشان داده شده که آلو از ریزش استخوان جلوگیری می کند ، بلکه ممکن است پتانسیل معکوس شدن از دست دادن استخوان را داشته باشد.
هنوز مشخص نیست که چرا به نظر می رسد آلو این اثرات مثبت را بر سلامت استخوان دارد. با این حال ، تصور می شود که محتوای آنتی اکسیدان ها و توانایی آنها در کاهش التهاب نقش دارد.
علاوه بر این ، تحقیقات نشان می دهد که مصرف آلو ممکن است باعث افزایش برخی از هورمون های خاص در تشکیل استخوان شود.
آلو همچنین حاوی چندین ویتامین و مواد معدنی است که دارای اثرات محافظتی استخوان هستند ، از جمله ویتامین K ، فسفر ، منیزیم و پتاسیم.
در حالی که همه این یافته ها مثبت هستند ، اما بیشتر شواهد مربوط به آلو و سلامت استخوان بر اساس نتایج مطالعات حیوانات و لوله آزمایش است.
با این حال ، حداقل تحقیقات انسانی نتایج امیدوار کننده ای را به بار آورده است. در مقایسه با میوه های دیگر ، به نظر می رسد که آلو بهترین در جلوگیری و از بین بردن تحلیل استخوان موثر است.

خواص آلو در خمره

۴- سلامت قلب

مصرف آلو خشک به طور منظم ممکن است اثر محافظتی بر سلامت قلب داشته باشد.
آلوخشک در مورد توانایی در کاهش فشار خون بالا و سطح کلسترول ، که از عوامل اصلی خطر بیماری های قلبی هستند ، مورد مطالعه قرار گرفته است.
در یک مطالعه ، افرادی که به مدت هشت هفته هر روز صبح آب آلو می نوشیدند و سه یا شش آلو خشک می خوردند با گروهی که فقط یک لیوان آب با معده خالی می نوشیدند مقایسه شد.
در افرادی که آلو و آب آلو را مصرف کردند ، فشار خون ، کلسترول کل و کلسترول LDL “بد” به طور قابل توجهی کمتر از گروهی بود که آب می نوشید.
مطالعه دیگری نشان داد مردانی که مبتلا به کلسترول بالا تشخیص داده شده بودند ، پس از هشت هفته مصرف روزانه 12 عدد آلو خشک ، سطح کلسترول LDL پایین تری داشتند.
چندین مطالعه روی حیوانات نتایج مشابهی را ارائه داده است.
به نظر می رسد اثرات مثبت آلوخشک بر روی عوامل خطرزای بیماری های قلبی به دلیل محتوای بالای فیبر ، پتاسیم و آنتی اکسیدان ها باشد.
در حالی که نتایج این مطالعات امیدوار کننده است ، به خاطر داشته باشید که برای حمایت از اثرات محافظت کننده قلب آلو و آلو خشک به تحقیقات بیشتری در انسان نیاز است.

۵- افزودن آسان به رژیم غذایی

آلو و آلو خشک به راحتی در رژیم غذایی قرار می گیرند.
می توانید آنها را به تنهایی بخورید یا از آنها در اسموتی ها و سالادها لذت ببرید .
 
 

آلو بخارا

69,000 تومان129,000 تومان

آلو بخارا درشت و خوشمزه که بصورت مستقیم از کشاورز برای شما تهیه گردیده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.