مجله سلامت, میوه های خشک

هر آنچه که در مورد میوه عناب باید بدانید

میوه عناب ، به عنوان خرما قرمز یا چینی نیز شناخته می شود . بومی جنوب آسیا است اما در سراسر جهان محبوب شده است.

این میوه های کوچک گرد و هنگام رسیدن ، عنابها قرمز تیره یا بنفش هستند . ممکن است کمی چروکیده به نظر برسند.

به دلیل طعم شیرین و بافت جویدنی آنها اغلب خشک شده .و در آبنبات و دسر در مناطقی از آسیا که معمولاً رشد می کنند استفاده می شود.

در طب جایگزین ، آنها به طور گسترده ای برای بهبود خواب و کاهش اضطراب استفاده می شوند.

در این مقاله هر آنچه  که در مورد میوه عناب باید بدانید .از جمله تغذیه ، فواید و کاربردهای آن برای شما بیان می شود.

تغذیه عناب

میوه عناب کالری کمی دارد. اما سرشار از فیبر ، ویتامین ها و مواد معدنی است.

یک وعده 3 اونس (100 گرم) عناب خام ، یا حدود 3 میوه ، فراهم می کند:

کالری79 گرم
پروتئین1 گرم
چربی0 گرم
کربوهیدرات20 گرم
فیبر 10گرم
ویتامین c77% DV
پتاسیم5% DV

عناب ها به دلیل محتوای فیبر زیاد و کالری کم ، یک میان وعده عالی و سالم را ایجاد می کنند.

آنها حاوی مقادیر کمی از چندین ویتامین و مواد معدنی هستند. اما به ویژه سرشار از ویتامین C ، یک ویتامین مهم با خاصیت آنتی اکسیدانی .و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن هستند .

آنها همچنین حاوی مقدار مناسبی پتاسیم هستند .که در کنترل عضلات و تعادل الکترولیت ها نقش حیاتی دارد .

علاوه بر این ، میوه های عناب حاوی کربوهیدرات به شکل قندهای طبیعی هستند .که انرژی بدن شما را تأمین می کنند.

با این حال عناب خشک که معمولاً در بسیاری از نقاط دنیا بیشتر مورد مصرف و پخت و پز قرار می گیرد . قند و کالری آن بسیار بالاتر از میوه تازه است.

در طی خشک شدن ، قندهای موجود در میوه غلیظ شده .و ممکن است در حین فرآوری قند اضافی به آن اضافه شود.

خلاصه

میوه های عناب کالری کمی و فیبر زیادی دارند. آنها همچنین چندین ویتامین و مواد معدنی از جمله ویتامین C و پتاسیم را ارائه می دهند.

عناب درجه یک خمره

عناب درجه یک

 

فواید میوه عناب

میوه های عناب مدت هاست که در داروهای جایگزین برای درمان بیماری هایی مانند بی خوابی و اضطراب استفاده می شود.

مطالعات حیوانی و آزمایشگاهی نشان می دهد .که این میوه ممکن است فواید چشمگیری برای سلامتی سیستم عصبی ، ایمنی و هضم بدن شما ایجاد کند.

۱- سرشار از آنتی اکسیدان است

میوه های عناب سرشار از چندین ترکیب آنتی اکسیدان است . در درجه اول فلاونوئیدها ، پلی ساکاریدها و اسیدهای تری ترپنیک. آنها همچنین حاوی مقادیر زیادی ویتامین C هستند .که به عنوان یک آنتی اکسیدان نیز عمل می کند .

آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که می توانند از آسیب ناشی از رادیکال های آزاد اضافی جلوگیری و معکوس کنند .

تصور می شود که آسیب رادیکال های آزاد یکی از عوامل اصلی ایجاد چندین بیماری مزمن .از جمله دیابت نوع 2 ، بیماری های قلبی و برخی سرطان ها است .

به دلیل توانایی آنها در مبارزه با رادیکال های آزاد ، آنتی اکسیدان ها ممکن است چندین مزیت سلامتی داشته باشند.

یک مطالعه بر روی حیوانات نشان داد .که فعالیت آنتی اکسیدانی فلاونوئیدهای عناب به کاهش استرس و التهاب ناشی از آسیب رادیکال های آزاد در کبد کمک می کند .

در حقیقت ، بیشترین مزایای میوه عناب به دلیل محتوای آنتی اکسیدانی آنها است.

این مطلب رو هم میتوانید بخوانید: 9فایده سلامتی و تغزیه ای زردالو

۲- ممکن است خواب و عملکرد مغز را بهبود بخشد

از عناب در پزشکی جایگزین برای بهبود کیفیت خواب و عملکرد مغز استفاده گسترده ای می شود. تحقیقات جدید نشان می دهد آنتی اکسیدان های منحصر به فرد آنها ممکن است مسئول این اثرات باشند.

مشخص شده است که عصاره میوه و دانه عناب باعث افزایش زمان خواب و کیفیت در موش های صحرایی می شود .

همچنین ، این میوه اغلب توسط پزشکان داروی جایگزین برای کاهش اضطراب تجویز می شود.

علاوه بر این ، مطالعات حیوانی و آزمایشگاهی نشان می دهد که ممکن است حافظه را بهبود بخشد. و به محافظت از سلول های مغز در برابر آسیب های ترکیبات تخریب کننده اعصاب کمک کند .

تحقیقات روی موش ها حتی نشان می دهد .که عصاره های دانه عناب ممکن است به درمان زوال عقل ناشی از آلزایمر کمک کند. همانطور که گفته شد ، بذرها معمولاً خورده نمی شوند .

برای درک کامل چگونگی تأثیر عصاره عناب بر مغز و سیستم عصبی شما ، تحقیقات بیشتری در مورد انسان لازم است.

تصویر عناب درجه یک

 

۳- ممکن است ایمنی را تقویت کرده و با سلولهای سرطانی مقابله کند

عناب ممکن است ایمنی بدن را افزایش داده و با رشد سلول های سرطانی مقابله کند.

یک مطالعه در لوله آزمایش نشان داد که پلی ساکاریدهای عناب ، که قندهای طبیعی با خاصیت آنتی اکسیدانی هستند . ممکن است رادیکال های آزاد را از بین ببرد ، سلول های مضر را خنثی کرده و التهاب را کاهش دهد .

کاهش سطح التهاب و رادیکال های آزاد می تواند به جلوگیری .از بیماری های مزمن ، مانند دیابت نوع 2 کمک کند.

مطالعه دیگری نشان داد که لیگنین عناب ، نوعی فیبر با خواص آنتی اکسیدانی ، باعث تولید سلولهای ایمنی بدن می شود .و سرعت خنثی سازی ترکیبات مضر توسط این سلول ها را افزایش می دهد .

در یک مطالعه  روی موش ، عصاره عناب سلولهای ایمنی بدن به نام سلولهای کشنده طبیعی را تقویت می کند . سلولهایی که می توانند سلولهای مضر مهاجم را از بین ببرند .

میوه عناب همچنین سرشار از ویتامین C است که تصور می شود دارای خواص ضد سرطانی قدرتمند است.

یک مطالعه موش نشان داد که تزریق ویتامین C با دوز بالا سلولهای سرطانی تیروئید را از بین می برد .

به علاوه ، مطالعات لوله آزمایش نشان داده است که عصاره عناب چندین نوع سلول سرطانی را از بین می برد . از جمله تخمدان ، دهانه رحم ، پستان ، کبد ، روده بزرگ و سلول های سرطانی پوست .

محققان معتقدند که این فواید در درجه اول نتیجه ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در میوه است. هنوز هم بیشتر این مطالعات روی حیوانات یا لوله های آزمایش انجام شده است . بنابراین قبل از نتیجه گیری قاطع ، تحقیقات بیشتری در مورد انسان مورد نیاز است.

۴- ممکن است هضم را بهبود بخشد

محتوای فیبر بالای عناب ممکن است به بهبود هضم غذا کمک کند. حدود 50٪ از کربوهیدرات موجود در میوه از فیبر حاصل می شود که به دلیل اثرات هضم مفید آن شناخته می شود .

این ماده غذایی به نرم شدن مدفوع کمک می کند. در نتیجه ، سرعت حرکت غذا را از طریق دستگاه گوارش شما افزایش می دهد. و یبوست را کاهش می دهد .

علاوه بر این ، عصاره عناب ممکن است به تقویت پوشش معده و روده کمک کند . خطر آسیب به زخم ، آسیب و باکتری های مضر را که ممکن است .در روده شما زندگی کنند کاهش دهد .

در یک مطالعه ، عصاره های پلی ساکارید عناب ، روده موشهای صحرایی موش مبتلا به کولیت را تقویت می کند .که علائم گوارشی آنها را بهبود می بخشد .

سرانجام ، فیبر موجود در عناب ممکن است به عنوان غذایی برای باکتریهای مفید روده شما به شما اجازه دهد. تا رشد کرده و باکتریهای مضر را پشت سر بگذارد .

 

خلاصه

عناب غنی از آنتی اکسیدان است. مطالعات حیوانی و آزمایشگاهی نشان داده است .که عصاره های میوه عملکرد مغز ، ایمنی و هضم را بهبود می بخشد. با این حال ، تحقیقات بیشتری در مورد انسان مورد نیاز است.

خواص عناب

 

نکات منفی احتمالی

برای اکثر مردم خوردن میوه عناب بی خطر است.

با این حال ، اگر داروی ضد افسردگی ونلافاکسین یا سایر مهارکننده های جذب مجدد سروتونین-نوراپی نفرین (SSNRI) استفاده می کنید . باید از عناب جلوگیری کنید . زیرا ممکن است با این داروها تداخل داشته باشد .

علاوه بر این ، یک مطالعه روی موش نشان داد .که عصاره میوه ممکن است اثرات برخی از داروهای تشنج ، از جمله فنی توئین ، فنوباربیتون و کاربامازپین را تقویت کند .

اگر هر یک از این داروها را مصرف می کنید . ممکن است بخواهید قبل از افزودن میوه عناب به رژیم غذایی ، هرگونه نگرانی احتمالی را با پزشک خود در میان بگذارید.

 

خلاصه

گرچه میوه عناب به طور کلی بی خطر است . اما ممکن است با داروهای تشنج فنی توئین ، فنوباربیتون و کاربامازپین و همچنین داروی ضد افسردگی ونلافاکسین و سایر SSNRI ها تداخل داشته باشد.

خواص و فواید بادام درختی

چگونه عناب بخوریم؟

میوه های عناب ریز و شیرین هستند. خشک شده ، دارای بافت جویدنی و طعمی شبیه خرما.

این میوه ها وقتی خام هستند ، طعم شیرین و شبیه سیب دارند .و می توانند به عنوان یک میان وعده مغذی مصرف شوند. آنها حاوی دانه هستند که باید قبل از خوردن آنها را بردارید.

عناب خشک نیز معمولاً برای استفاده در دسرها فروخته می شود. یا توسط آب نبات به خصوص در آسیا خورده می شود. هنوز به خاطر داشته باشید که کالری میوه های خشک بیشتر از میوه های تازه است. همچنین ، آنها منبع غلیظ قند هستند . بنابراین باید آنها را در رژیم غذایی خود محدود کنید.

علاوه بر این ، سرکه عناب ، آب میوه ، مارمالاد و عسل در مناطقی از آسیا رایج است.

در حالی که ممکن است یافتن میوه ها در فروشگاه های مواد غذایی دشوار باشد ، عناب خشک را می توانید بصورت آنلاین نیز خریداری کنید.

خلاصه

میوه های عناب را می توانید به عنوان میان وعده به صورت خام مصرف کنید. عناب خشک سرشار از قند است و باید در رژیم غذایی شما محدود باشد.

سخن پایانی

میوه های عناب که به آن خرما قرمز یا چینی نیز می گویند . کم کالری و سرشار از فیبر و سایر مواد مغذی است.

با توجه به محتوای آنتی اکسیدانی آنها ، ممکن است برخی از مزایای سلامتی را ارائه دهند . اما تحقیقات بیشتری در مورد انسان مورد نیاز است.

در صورت مصرف ونلافاکسین یا داروهای ضد تشنج باید از مصرف میوه خودداری کنید.

گرچه عناب تازه و خشک هر دو عناصر بسیار مغذی هستند . به خاطر داشته باشید که انواع خشک شده از قند و کالری بیشتری در هر وعده برخوردار هستند . بنابراین بهتر است در حد متوسط از آنها لذت ببرید.

یک فکر در مورد “هر آنچه که در مورد میوه عناب باید بدانید

  1. محمد گفت:

    ممنون از مطالب خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.